Az FFGE egy olyan új nemzetközi kezdeményezés, amely az ENSZ ECOSOC tanácsadói státuszú európai civil szervezetek összefogásával dolgozik a családok érdekképviseletén és támogatásán.
A szervezet célja a családdal kapcsolatos együttműködés előmozdítása, valamint a támogató gyermeknevelés, a szülők támogatása, a kora gyermekkori fejlesztés, a munka-magánélet egyensúlya és a társadalmi befogadás támogatása.
Az FFGE-t a magyarországi Szülők Háza Közhasznú Alapítvány és a svéd Hemmaföräldrars Riksorganisation (HARO) koordinálja.
“A család a társadalom alapja. A szülői szerepek, különösen az anyaság és apaság elismerése, kulcsfontosságú a gyermekek egészséges fejlődése szempontjából. Az FFGE célja, hogy a család ne elnyomás vagy kiszolgáltatottság forrása legyen, hanem egyenlőségre és támogatásra épüljön.”
Bemutatásra került a magyarországi Szülők Háza Program is, amely immár két évtizede biztosít fenntartható megoldásokat a gyermekgondozás, szülői támogatás és közösségi együttműködés területén. A program több nemzetközi elismerést kapott, és ismerik Európán kívül, például Afrikában és az Egyesült Államokban is.
A családügy jövője Európában
Az FFGE európai szinten kívánja összegyűjteni és megosztani a bevált családtámogatási modelleket, biztosítva a családok stabilitását és fejlődését. A szervezet külön hangsúlyt fektet, a politikától független, civil összefogásra , úgyis, mint a családok számára elérhető közösségi , mentális támogatások.
„Európa mindig is élen járt a társadalmi egyenlőség előmozdításában. A régió gazdag kulturális öröksége – az ókori görög demokráciától a római jogi alapelveken át a sokszínű kulturális együttélésig – olyan társadalmi attitűdöt alakított ki, amely elősegíti az egyenlőséget és a lehetőségekhez való hozzáférést. „- fejtette ki Regős Judit a Szülők Háza Közhasznú Alapítvány elnöke.
Az FFGE nyitott az ENSZ ECOSOC konzultációs státusszal rendelkező európai civil szervezetek csatlakozására, hogy közösen képviseljék a családok érdekeit a nemzetközi színtéren.